Advertisement

ABD endeks vadelileri bugün açıklanacak olan ve sanayi üretiminin Haziran ayında yükseldiğini göstermesi beklenen veriler öncesinde çok değişiklik göstermezken, yatırımcılar aynı zamanda Coca Cola ve Goldman Sachs gibi firmaların kâr verilerini bekliyorlar.

Cintas Corp. içinde bulunduğumuz mali yıl için kâr beklentilerinin analistlerin tahminlerinin altında kaldığını açıklamasının ardından yüzde 3.9 düşüş yaşadı.

Standard & Poor's 500 Endeksi Eylül vadelileri Londra saatiyle 10:27'de yüzde 0.1'den daha az yükselerek 1,677.8 puan oldu. S&P 500 dün rekor seviyesini daha da genişletirken Ocak ayından bu yana en uzun kazanç periyodunu da gerçekleştirmiş oldu. Dow Jones vadeli kontratları ise 11 puan ilerleyerek 15,427 oldu.

Londra'da bulunan Robert W. Baird & Co. ABD hisse satış direktörü Patrick Spencer, "İleriye dönük rehberlik son zamanlarda kâr beklentilerini çok aşağı çekti, o yüzden bu çeyrekte gelecek her kâr sürprizi yukarı yönlü olacak. Şirketler ucuz borçlanmaya ve bu parayı hisseleri geri almak için ödemeye devam edecekler ve bu da piyasaya sağlam bir zemin hazırlayacak" yorumunu yaptı.