Advertisement

Ev tipi kullanım amacı dışında satılanlar da dahil olmak üzere şebeke enerjisiyle ve gazla çalışan ev tipi çamaşır kurutma ve ankastre ev tipi çamaşır kurutma makineleri, AB tüzüğüne uygun hale getirilecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca hazırlanan "Ev Tipi Çamaşır Kurutma Makinaları ile ilgili Çevreye Duyarlı Tasarım Gereklerine Dair Tebliğ" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğle ev tipi kullanım amacı dışında satılanlar da dahil olmak üzere şebeke enerjisiyle ve gazla çalışan ev tipi çamaşır kurutma makineleri ve ankastre ev tipi çamaşır kurutma makineleri, Avrupa Birliğinin "Ev Tipi Çamaşır Kurutma Makineleri ile İlgili Çevreye Duyarlı Tasarım Gereklerine Dair Tüzüğü"ne uygun hale getirilecek. Bu düzenleme kapsamına giren ürünler, tebliğin şartlarını karşıladıklarına dair CE işaretini taşımak zorunda olacak.

BU HABERE YORUM YAZ
 
17 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:26 Misafir abd 'de hiçbir şey ab standartlarında değil, avrupa müktesabatına dahil değil. ancak ondan çok daha yüksek standartlarda. ab mükesebatını bizim ülkemiz ve devlet organizasyonumuz için bir tembellik, uyuşukluk ve ne yapacağını bilememek olarak görüyorum. çünkü çok basit bir mesele var bir gecede çözecekleri. ab müktesebatı ne ise ona göre yaparız diyip adım dahi atmıyorlar. boşverin bu ab yi en yüksek standartlar abd de. imar, çevre ve şehircilik, trafik, toplumsal düzen üzerine kanunlar ve devlet organizasyonu. dünyanın süper gücünden örnek alın, bitik ve bizi de bitirmeye çalışan ab den değil