Advertisement

Polis, Gezi Parkı'nda yatak kurarak yatan 1'i Alman uyruklu 17 kişiyi kimlik taraması yapmak üzere emniyete götürdü, Beyoğlu Belediyesi'nin temizlik ekipleri, Gezi Parkı'nda oluşturulan temsili mezarların bulunduğu taşları kaldırdı.

Bu arada belediyenin temsili mezarları kaldırmasına tepki gösteren ve Alman uyruklu olduğu öğrenilen bir kişi, Türkçe'nin dışında İngilizce ve Almanca sloganlar attı. Polis ekipleri gözaltına aldıkları bu kişiyi de emniyete götürdü.

Öte yandan Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı odaların yönetim kurulu başkanları Taksim Hill Otel'de basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının ardından oda başkanları, Gezi Parkı olaylı gelişmelerde hayatını kaybedenler için Gezi Parkı'nda oluşturulan temsili anıta gitti. Burada bir açıklama yapan Ankara Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ali Ekber Çakar, ''Cumhurbaşkanı'ndan TMMOB'un anayasal yetkilerini ortadan kaldıran yasayı onaylamamasını istiyoruz'' dedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
31 Temmuz 2013 Çarşamba, 15:39 Misafir türkiye nin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok. huzur ve tolumsal düzen, güvenlik ve ceza gerektirir. huzur ve toplumsal düzenden asla ama asla taviz vermeyenler, o gıpta ettiğiniz en gelişmiş ülkelerdir. o almanları da derhal apar topar sınır dışı etmelisiniz. adamlar, kendi ülkelerinde bizim "sokağa tüküren" vatandaşımızı bile akşamına sınır dışı ediyor.