Advertisement

Binek ve kamyon araç perakendecisi Otokoç, 2013 yılının ilk yarısında 17 bin 874 adet yeni araç satışı gerçekleştirdi.

Otokoç tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki tüm Ford markalı binek araçların yüzde 33'ünü, Volvo markalı binek araçların ise yüzde 52'sini satan Otokoç, 607 adetlik kamyon satışıyla da Ford Trucks markasında yüzde 22,4 penetrasyon elde etti.

Açıklamaya göre Otokoç, Ford ve Volvo marka araçlarda en çok satış yapan yetkili satıcı olurken, Otokoç İstanbul Kamyon satış ekibi de en çok kamyon satış gerçekleştiren bayi oldu.

İlk yarıyıl sonuçlarını değerlendiren Otokoç Genel Müdür Yardımcısı Uğur Güven, elde ettikleri sonuçlardan mutluluk duyduklarını belirterek, Otokoç şubelerinde sunulan yüksek hizmet kalitesi ve deneyimin önemini vurguladı.

Güven, 85 yıllık bir şirket olarak, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını uluslararası standartlarda, kurumsal yönetim ve müşteri odaklı yaklaşım içinde yürütmeye devam edeceklerini aktararak, müşteri memnuniyetinin Otokoç'u başarıya götüren en önemli faktörlerin başında geldiğini ifade etti.

Otokoç'un Türkiye genelindeki 18 tesisine ilave olarak, her yıl büyüyen ve gelişen yapısıyla yeni noktalarda hizmet vermeye devam ettiğini aktaran Güven, geniş hizmet ağının ve kaliteli servis anlayışının bu büyümede önemli rol oynadığını dile getirdi.

Otokoç olarak yaklaşık bin çalışan ile yıllık 1,3 milyon ciro yapan bir şirket olduklarına değinen Güven, şu görüşlere yer verdi:

"Hizmetlerini sunduğumuz markaları en iyi şekilde temsil ediyor ve her geçen yıl pazar payımızı artırıyoruz. Geçtiğimiz yıl İstinye (Volvo) ve Yenibosna (Ford) Otokoç şubelerinin açılışını gerçekleştirdik. Ayrıca Otokoç Alanya tesisimizi yeni adresine taşıdık. Bu yıl Eskişehir İnönü'de ilk 4S Ford Trucks Plazamızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Volvo için 6. hizmet noktamız olan Samsun şubemizi de hizmete soktuk. Otokoç Ataşehir şubemizi, 6 bin 500 m2'lik yeni ve modern hizmet alanıyla yeni yerine taşıdık. Şu an 10 il, 18 showroom, 15 servis noktasında hizmetlerimize devam ediyoruz. Şube ve tesis yatırımlarına devam edeceğiz. Kamyonda Eskişehir'den sonra İstanbul'da da bu yılsonuna kadar yeni bir yatırım yapmayı planlıyoruz. Yine bu yıl içinde 7. Volvo noktası olarak Gaziantep şubemizi hizmete sokmayı hedefliyoruz."