Advertisement

Marmaris'te polis tarafından düzenlenen operasyonda su damacanaları içerisinde ve şişelere dolumu yapılmış yaklaşık 200 litre sahte içki ele geçirildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı istihbarat çalışması neticesinde, yaklaşan Ramazan Bayramı tatili öncesinde Marmaris'teki eğlence mekanlarına kaçak ve sahte içki sevkıyatı yapılacağını belirledi. Boş alkol şişelerine dolum işlemlerinin yapıldığı ilçe merkezindeki bir depoya baskın düzenleyen polis ekipleri, su damacanası ve bidonlar içinde 155 litre sahte içki, 60 şişe sonradan dolum yapılmış sahte içki, 20 şişe değişik markalarda kaçak içki ve çok sayıda doluma hazır boş içki şişesi ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan ve isimleri açıklanmayan 2 zanlı sorgularının ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanırken, sahte içkilerin ise imha edildiği bildirildi.

Marmaris'te daha önce sahte içki üretimi yapılan bir villaya jandarma tarafından gerçekleştirilen baskında da çok miktarda sahte içki ele geçirilmişti.