Advertisement

Wells Fargo & CO.'nun CEO'su Christopher Kundro, dünyanın en değerli bankasının Asya'daki fon hizmetleri müşterilerini bu yıl yüzde 20 genişletmeyi planladığını söyledi.

Dünya genelinde 30 milyar dolarlık varlığın yöneticisi olan şirketin bölgede fonlama hizmeti alan 20 müşterisi olduğunu söyleyen Kundro, bunların geleneksel,  özel sermaye ve melez fonlarına ek olarak çoğunluğunun tek yöneticinin kontrolünde olan hedge fonları olduğunu söyledi.

Wells Fargo, HSBC Holdings Plc ve State Street Corp. gibi şirketlerin fon müşterileriyle mücadele için, ekonomik büyümesi ve potansiyel yatırım fırsatlarının butik şirketlerini çektiği bölgede kazançlarını artırmaya çalışıyor. Kundro'ya göre bölge, an itibariyle toplam küresel fon hizmetleri gelirinin yüzde 15'ini oluşturuyor.

Hong Kong'ta daha fazla fon arayışında olduklarını belirten Kundro, "Bölgedeki yüksek faizli ihraçların, kredi ve gelişen piyasalara odaklananlar gibi kompleks fonlarda geleneksel uzmanlığı olan bankaların avantajına olacak" dedi.

Asya Pasifik bölgesindeki tahvil ihraççıları 2012'nin başından bu yana 1.8 trilyon dolarlık tahvil ihracı yaparak, düşük faiz ve dar kredi spreadlerinden yararlandı.