Advertisement

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, "Eskişehirspor önceki yıllarda Türkiye'nin sahada futbol oynayan en yaşlı ekibiyken bu yıl en genç ekip oldu" dedi.

Hoşcan, genç futbolcuların geleceğin Milli takımı ve Türk futbolu için önemli olduğunu belirterek, genç futbolcuların önününün açılması yönünde düşüncelerinin bulunduğunu kaydetti.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın da genç futbolculara önem verdiğini ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:

"Bu yıl takıma genç futbolcuların adapte olmasıyla sanki 4 yeni futbolcu transfer ettik. Bu çocuklar, genç yaşta oynamayacak da ne zaman oynayacak? Eskişehirspor önceki yıllarda Türkiye'nin sahada futbol oynayan en yaşlı ekibiyken bu yıl en genç ekip oldu. Yeni ve genç yıldız çıkartacağız. Engin Baytar, Sezer Öztürk ve Burak Yılmaz, Eskişehirspor forması giydikten sonra iyi yerlere geldi. Eskişehirspor forması giyen genç futbolcularımızın Türk futboluna büyük hizmetleri olacak."


- "Genç futbolcular, takip ediliyor"

Hoşcan, kaliteli bir alt yapı kurmak için ciddi çalışmalar yaptıklarına değinerek, alt yapının başına Eskişehirspor'un eski futbolcularından ve teknik direktörlerinden Kamuran Yavuz'u getirdiklerini bildirdi.

Genç yetenekleri takip etmek için scout ekibi kurduklarını anlatan Hoşcan, şöyle devam etti:

"Yurt içi ve yurt dışındaki genç futbolcular, takip ediliyor. Eski teknik direktörlerimizden Milorad Mitrovic'e bu konuda görev verdik. Eskişehirspor, 2-3 yıl içinde yeni Alper Potuk'lar çıkartacak. Bu yıl daha önce profesyonel anlaşması olmayan Hasan Hüseyin Acar adında bir futbolcumuz var. Alt yapı seçmelerinde dikkati üzerine çekti. Hemen profesyonel sözleşme imzaladık. Hasan Hüseyin, Ertuğrul hocamızın gözdelerinden."

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
10 Eylül 2013 Salı, 13:19 Misafir başkan saçmalamış. hasan hüseyin acar 2011 de profesyonel olmuş bir futbolcu. bkz. www.tff.org