Advertisement

Göreme beldesinde bıçaklı saldırıda yaralanan Japon turistin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Zemi Vadisi'nde yürüyüş yaparken uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanan Hoshie Teramatsu tedavi gördüğü İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesinde ameliyat edildi.

Boynundan ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçak darbesi alan Teramatsu'nun ameliyatının başarılı geçtiği ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Saldırı da hayatını kaybeden Mai Kurkiharac'in cenazesi ise İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi morgundan alınarak, otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Nevşehir'in Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurkiharac ile Hoshie Teramatsu, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğramış, Kurkiharac'i hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Göreme'de hiç tasvip etmediğimiz bir olay gerçekleşti. Olay yerinde jandarma ve savcılık gerekli incelemelerini yaptı. Bölgemiz açısından hoş bir olay değil. En kısa sürede failleri yakalanacak" dedi.

Soruşturma başlatılırken, Japon kadın turistlere tecavüz ya da gasp amacıyla saldırıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
10 Eylül 2013 Salı, 11:55 Misafir türkiye her geçen gün kamu düzeninin daha fazla aşındığı, polisin adi suçlular karşısında dahi aciz kaldığı, trafiğin terror gibi sokakların vahşi batı gibi olduğu bir ülke olmaya başladı. kim böyle bir ülkeye olimpiyat verir. her geçen gün daha medeniyetsiz bir çizgiye doğru kayıyoruz. milli eğitim bakanlığı ise halen "iyi insan, iyi vatanda" yetiştirmek yerine sbs, puan katsayısı, 4+4+4, imam hatip, testi kaldırdık gibi konularla uğraşıyor. 12 yıllık tek parti döneminin en kötü icraatı sanırım bu eğitim alanında. resmen "iyi vatandaş" yetiştiremiyoruz...