Advertisement

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Birinci Başkan Vekili Ufuk Özerten, Beşiktaş - Galatasaray derbisinde çıkan olaylar ile ilgili "Kendimizi dünyaya rezil ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan karşılaşmanın tamamlanamaması üzerine açıklamalarda bulunan Özerten, "Futbol Müsabaka Talimatı'na göre raporlar federasyona gelecek. Disiplin kurulu inceleyecek ve gerekli sonuçlar kamuoyuyla paylaşılacak" dedi.


-"Melo'nun hareketi, hakem tarafından cezalandırıldı"


Bir gazetecinin, "Olaylar Melo'nun hareketinden sonra mı başladı?" şeklindeki sorusuna Özerten, "Melo'nun hareketi, hakem tarafından cezalandırıldı. Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Burada futbolda yer almayan şeyler oldu. Sahaya giren insanlar... Bunlar nedir? Niye bunlar oluyor? Bunları niye yapıyoruz? Bunlardan vazgeçmemiz lazım. Artık futbolun bir oyun olduğunu benimsememiz gerek" şeklinde cevap verdi.


-"Kendimizi dünyaya rezil ediyoruz"

Yaşanan olayların hiç kimse tarafından arzu edilmediğini anlatan Ufuk Özerten, "Ligin hiçbir haftasında yaşanmasını hiç kimse arzu etmez. Maça geldiğimde tüylerim diken diken oldu ve hoşuma gitti. Tribünler tıklım tıklımdı. Neden güzel başladığımız birşeyi aynı güzellikte bitiremiyoruz? İnsan ona üzülüyor. Futbol bir oyun, bunu bir şenliğe çevirelim, gülelim, oynayalım... Bu yaşanan olaylar kimin işine yarıyor? Kendimizi dünyaya rezil ediyoruz. Kimin işine yaradı, ne oldu? Biri yener diğeri yenilir. Bunları hoş karşılamak lazım. Töleranslı olmak lazım. Bu iş nereye varacak bilmiyorum" diye konuştu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
23 Eylül 2013 Pazartesi, 09:25 Misafir bunlar bilinçsizce yapılan şeyler değil bence,sahaya inen tüm kişiler tespit edilip yargı önüne çıkartılmalı ve bir daha stadlara sokulmamalı,bu yapılan cezasız kalırsa bundan sonra sık yaşarız bunları.