Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Aşil tendonundaki sakatlığı nedeniyle tedavisi devam eden Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Los Angeles Lakers'ın yıldız oyuncusu Kobe Bryant, sahaya dönüş tarihinin belli olmadığını söyledi.

Lakers'ın, 12 Nisan tarihinde Golden State Warriors'a karşı oynadığı maçta aşil tendonu yırtılan Bryant, takımının basın günü etkinliği kapsamında yaptığı açıklamada, dönüş tarihi ile ilgili kendisinin de bir fikri olmadığını kaydetti.

"İyi hissediyorum ama gerçekten bir zaman çizelgem yok" diyen Brynat, "Hazır oluncaya kadar bekleyeceğim. Forma girmeye ihtiyacım var. Bunun çok zaman alacağını sanmıyorum. Kariyerim boyunca vücudumun, yüzde 100 hazır olduğu bir sezon geçirdiğimi hatırlamıyorum. Bu nedenle yüzde 70-80 gibi bir oran yeterli" ifadelerini kullandı.

Kulüp doktorlarının raporlarına göre, koşu bandında vücut ağırlığının yüzde 75'ini ayaklarına verebilen Bryant, kendisine kalsa bugün sahaya çıkmak istediğini ifade ederek, "Rehabilitasyon süresince akıllı olmak ve doğru adımları atmak gerekiyor. Sonrasında nasıl gittiğine bakacağız. Şu an için tek mesele kuvvet. Uygulanan tedavi yöntemi ve terapi, virajın büyük bölümünü almamı sağladı. Zor kısmın bittiğini söyleyebilirim" diye konuştu.

NBA'deki 18'inci sezonuna girmeye hazırlanan 35 yaşındaki Bryant'ın açıklaması, Lakers'ın sezon öncesi maçlarının başladığı 5 Ekim tarihine kadar parkeye dönme ihtimalinin, iyice zayıfladığı anlamına geliyor.

NBA'de 2013-2014 sezonu, 29 Ekim'de başlayacak.