Advertisement

Sakarya'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, bir eve düzenlenen baskında uyuşturucu yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin, ada çayı, çakmak gazı, sinek ilacı ve başka bir takım maddeleri karıştırarak uyuşturucu madde yaptığını ve bunu sattığı belirlendi.

Bir ihbarı değerlendiren Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, Ferizli ilçesinde bulunan bir evde uyuşturucu yapıldığını belirledi. Bunun üzerine harekete geçen emniyet ekipleri, sabaha karşı düzenlenen operasyonda evde bulunan Y.K. ve A.K. isimli şahısları gözaltına aldı.

Evde yapılan aramada, evin bir bölümünün uyuşturucu yapımında kullanıldığı tespit edildi. Şüphelilerin, satın aldıkları malzemeleri işlemden geçirdikten sonra "bonzai" olarak bilinen uyuşturcu maddesi temin ettikleri ve bunu sattıkları belirlendi.

Söz konusu maddenin kullanımı nedeniyle ölümlerin yaşandığını belirten emniyet ekipleri, maddenin yapımında kullanılan çakmak gazı, saç spreyi ve sinek ilacının kimyasal maddeler olduğunu ve bu nedenle insanların ölümüne yol açtığını aktardı.

Emniyetteki işlemleri devam eden şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilecek.

BU HABERE YORUM YAZ
 
25 Mayıs 2014 Pazar, 15:44 Misafir karakolda bahsedilene göre,yeni yasayla birlikte artık içiyorum,kurtuldum olayı da bitti :) 4,5 seneden başlıyor cezası.