Advertisement

ABD endeks vadelileri bugün açıklanacak istihdam verileri öncesinde yükselerek Standard & Poor's 500 Endeksi'nin dün son 10 haftanın en sert düşüşünü gerçekleştirmesinin ardından tekrar yükselişe geçebileceği sinyalini verdi.

Groupon Inc. tahmin edilenden daha az kayıp açıklamasının ardından New York'ta piyasa öncesi işlemlerde yükseldi. Walt Disney Co. yüzde 1 geriledi.

S&P 500 Endeksi Aralık ayı vadelileri yüzde 0.2 ilerleyerek New York saatiyle 07:23'te 1,749.1 puan oldu. Gösterge endeks bu hafta şu ana kadar yüzde 0.8 kayıp yaşarken son 5 haftadır ilk kez haftalık düşüş gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Dow Jones vadeli kontratları ise 14 puan yükselerek 15,581 oldu.

Smith & Williamson Investment Management LLP yöneticisi Robert Royle, "İşlerin ne çok sıcak ne de çok soğuk olduğu bir dönemdeyiz. O yüzden piyasa çok etkili negatif bir olay olana kadar yukarı yönlü harekete devam etmek isteyecektir" yorumunu yaptı.

ABD'de bugün Washington saatiyle 08:30'da aylık istihdam verileri açıklanacak. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanı istihdamın Eylül ayında 120,000 arttığı yönünde gerçekleşti.