Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Asya hisseleri Japonya dışında yükselerek bölgesel gösterge endeksin rallisini 4. güne taşıyabileceği sinyalini verirken, Hong Kong hisseleri kazançlarını genişletti.

China Life Insurance Co., Citigroup tarafından Komünist Parti reformlarından fayda göreceği öngörüsünün yapılmasıyla Hong Kong işlemlerinde yüzde 5.2 yükseldi. Olympus Corp. üretim kapasitesini artıracağını açıklamasıyla beraber yüzde 3 yükseldi. Commonwealth Property Office Fund ise Sidney işlemlerinde yüzde 5 ilerledi.

MSCI Asya Pasifik Japonya dışında Endeksi yüzde 0.1 yükselerek Hong Kong saatiyle 14:03'te 478.23 puan oldu. MSCI Asya Pasifik Japonya dahil Endeksi ise 30 Ekim'den bu yana gördüğü en yüksek seviyeden çok değişmedi.

RBC Investment Ltd. fon yöneticisi Teresa Chow, "Piyasa Çin'de gerçekleşen detaylı reform planı ile ilgili iyimserliğini koruyor. Hong Kong ve Çin piyasalarında bir çok fon yöneticisinin idealden az ağırlığı olduğu için bunu artırmak isteyeceklerdir" yorumunu yaptı.

Hang Seng China Enterprises Endeksi yüzde 0.9 ilerleyerek 3 günlük kazancını yüzde 9.7'ye çıkardı. Hong Kong Hang Seng Endeksi ise yüzde 0.2 ilerlerken, Çin Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0.2 geriledi.