Advertisement

Analistler, hükümetin işleyişini aksatması ve grev tehditleriyle birlikte Ukrayna'daki onyılın en büyük siyasi kriziyle artan belirsizliğin, hâlihazırda kırılgan durumda olan Ukrayna ekonomisine zarar verebileceği uyarısında bulunarak, para birimi krizinden  kaynaklanabilecek risklere dikkat çekti.

Ukrayna'nın 5 yıllık hükümet tahvilinin sigorta primi neredeyse 100 baz puan artarak 1,067 baz puana yükselirken, yatırım notu olmayan, Haziran 2014 vadeli dolar tahvilleri 274 baz puan tırmanarak yüzde 19.34'e çıktı.

Putin: Ukrayna'da yaşananlar devrim değil, taşkınlıktır

Ermenistan'ı ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'da yaşanan olayları değerlendirdi. Putin, "Ukrayna'da yaşananlar devrim değil taşkınlıktır." diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile yaptığı basın toplantısında gündeme yönelik soruları yanıtladı. Ukrayna'da yaşananlara değinen Putin, "Ukrayna'da yaşananlar devrimden çok taşkınlıkları anımsatıyor. Bence, AB ile Ortaklık Anlaşması ile pek ilgisi yok." diye konuştu.

Putin, "Muhalefet mevcut hükümeti sallandırmaya çalışıyor. Çok iyi organize edilmiş olaylar. Bu olaylar 2015'te yapılacak seçimler için hazırlanmıştı." şeklinde konuştu. AB'nin şartlarının çok zor olduğunu dile getiren Putin, muhalefetin yaşananları kontrol edemediğini söyledi. Putin, "Çok iyi hazırlanmış grupları görüyoruz. Muhalefet ya bunları kontrol edemiyor, ya da birilerine alet oluyor." dedi.