Advertisement

Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte, UEFA Şampiyonlar Ligi'nden Galatasaray'a 1-0 yenilerek elendikleri karşılaşmada, kötü hava şartları ve zemin nedeniyle oyunlarını sahaya yansıtamadıklarını söyledi.

Türk Telekom Arena'daki maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına katılan İtalyan teknik adam, çalışmalarını, taktiklerini ve futbollarını sahaya yansıtamadıkları için düş kırıklığına uğradığını belirterek, "Biz aslında bir gösteri sergiliyoruz. Bir tarafın diğerine daha hakim olacağı bir şov. Aksine bugün sahada resmen bir savaş vardı. Uzun toplar, takılan toplar... Bu takımımın alışık olduğu bir futbol değil. İşte bu yüzden son maça bırakmamalıydık. Önceki süreci daha başarılı atlatmalıydık ki imkansız diye beklediğimiz şey olmasın. Asıl hayal kırıklığımın ve sinirimin sebebinin bu olduğunu söyleyebilirim" diye konuştu.

Antonio Conte, sahanın maç oynanmaya uygun olmadığını düşündüğünü, bunu da hakem ve UEFA yetkililerine bildirdiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Bugün geldim, sahanın durumunu gördüm. Maçın oynanmasının mümkün olmadığını düşündüm. Hakeme gittim bu endişelerimi, kaygılarımı, oyuncularımız için çok tehlikeli olabileceğini bildirdim. Hakem, Mancini ile görüşmemi istedi. Ben de Mancini ile görüştüm, o da benimle aynı fikirde olduğunu söyledi. İkimiz tekrar hakeme döndük ve sporcular için tehlikeli olduğunu söyledik. Hakem bizi UEFA yetkililerine yönlendirdi, kaygılarımızı onlara da bildirdik. Ancak UEFA kararından dönmedi. Bunun üzerine ilk yarının sonunda hakeme gidip, oynanan şeyin futbol olmadığını, çok tehlikeli olduğunu söyledim. 'Bu hava koşulları dün sporcular için tehlike yaratıyorsa, bugün de yaratmıyor mu?' diye sordum."

İtalyan teknik adam, oynadıkları yarı sahadaki koşulların daha kötü olduğunu da hakeme söylediğini vurgulayarak, "Bizim oynadığımız yarı sahadaki koşulların daha kötü olmasının bir sıkıntı olduğunu söyledim. Ancak buna da UEFA ve hakemlerden herhangi bir tepki gelmedi" ifadelerini kullandı.

AA