Advertisement

İtalyan basını, UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda dün kaldığı yerden oynatılan Galatasaray-Juventus maçını 1-0 kaybeden İtalyan takımının, maçı kötü saha koşullarında oynatan UEFA'ya gösterdiği tepkiye geniş yer verdi.

Juventus'un Galatasaray karşısında aldığı yenilgiyi "Juve elendi" ve "Kızgın Conte: Bu futbol değil" başlıklarıyla sürmanşetine taşıyan La Gazzetta dello Sport, iç sayfasındaki haberinde de "Juve: Çamur, alay, öfkeler" başlığını kullanarak, İtalyan ekibinin Sneijder'in golüyle Şampiyonlar Ligi'ne veda ettiğini bildirdi.

Gazetedeki bir başka haberde de Juventus'un, hücum ettiği ceza sahasının aşırı yağıştan dolayı çok fazla tahrip olmuş olmasına dikkat çekildi. Haberde, Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte'nin, maç sonrasında yaptığı "Bu futbol değil" açıklamasıyla siyah-beyazlı takımın, tahrip olmuş sahada maçı oynatan Portekizli hakem Pedro Proença ve UEFA delegasyonuna olan tepkisi ifade edildi.

La Gazzetta dello Sport'ta maçın en iyi oyuncusu, 7,5 puan verilen Galatasaray'ın golcüsü Didier Drogba oldu.

- "Merci Michel (Platini)"

Torino merkezli "Tuttosport" gazetesi ise "Merci Michel" başlığıyla manşetine taşıdığı haberinde, kar yağışından tahrip olmuş Türk Telekom Arena'nın zemininde maçın oynatılmasında "ısrar eden" UEFA'ya ve eski Juventuslu futbolcu başkan Michel Platini'ye göndermede bulundu.

Juventus çalıştırıcısı Conte'nin maç sonunda, "Bu futbol değil" ifadesiyle gösterdiği tepkiye de yer verilen haberde, Juventus'un, çamurlu ve tente konulmayan sahaya "UEFA ve Türkler" yüzünden saplandığı belirtilirken, "İstanbul'da Utanç Kupası yayında" yorumu yapıldı.

Gazete, maçtaki tek golün sahibi Sneijder'i de 7,5 puanla maçın yıldızı gösterdi. Tuttosport'un haberinde, "Galatasaray'ın rakibi Fenerbahçe'nin, kendi sahasında kar bulunmadığını gösterir görüntüleri haberleştirip ironi yaptığı" iddiaları da yer aldı.

Corriere dello Sport gazetesi de Galatasaray'ın Juventus'u 1-0 yenerek, Şampiyonlar Ligi'nde elenmesini "Juve dışarıda" başlığıyla okuyucularına duyurdu. Haberde, Sneijder'in maçın bitimine son 5 dakikada gelen golüyle Juventus'un İstanbul'da soğuğa ve Galatasaray'ın teknik direktörü Roberto Mancini'ye teslim olduğu yorumu yapıldı.

Haberde, Juventus Teknik Direktörü Conte'nin, "Daha önceden bir üst tura yükselmeliydik. İşimizi son maça bırakmamalıydık" sözlerinin yanı sıra böyle bir sahada oynanmaması gerektiğine ilişkin ifadelere de yer verildi.

Haberde, Juventus'un internet sitesinde yer alan, "İstanbul'daki sahada futbol oynamanın imkansız olduğu" ifadelerinin yer aldığı da aktarıldı.

Corriere dello Sport da Galatasaray'ın Drogba'yı 7,5 puanla maçın yıldızı seçti.