Advertisement

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, taraftarların tepki gösterdiği ve bir taraftarın da sahaya girerek tekme attığı Portekizli futbolcu Manuel Fernandes'e sahip çıktı.

Bilic, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamalarda, Fernandes'in kulübe belli bir aidiyeti olduğunu ve bunu sürekli koruduğunu söyledi.

Tecrübeli oyuncunun antrenmanlarda her gün iyi çalıştığını belirten Hırvat teknik adam, "Bucaspor maçını oynadığımızda Fernandes, kadroda değildi. Tedavisini devam ettirebilmek ve Sivasspor maçında sahada olmak için İzmir'e gelip tedavisini oldu ve aynı gün İstanbul'a döndü. Bu Fernandes'in aidiyetinin belgesidir. Kendisini bu maçta dışarı alma gibi bir niyetim yoktu" diye konuştu.- Donk'un pozisyonu

Slaven Bilic, maçın 29. dakikasında takımı hücumda olduğu sırada Kasımpaşalı futbolcu Donk'un elindeki topla atağı kesmesi sonrası hakemin verdiği kararı eleştirdi.

"Sadece futbolla ilgili konuşacağım. Benim de görmediğim, yaşamadığım şeyler bunlar" diyen Bilic, Donk'un pozisyonuyla ilgili şunları söyledi:

"Ben teknik direktörüm, işim futbol. Futbol tarafına odaklanıyorum. Tek gördüğüm, gol pozisyonu yakalamıştık. Oyuncumuz kaleye doğru hareketlendiğinde, rakibin elinde top vardı. Topu fırlattı. Kuralları benden daha iyi bilen merciler var. Gerekli açıklamayı yapacaklardır. Bazı durumlar vardır herhangi bir maçta rastlarsınız. Sivasspor maçında Almeida'ya yapılan harekette penaltı var mı yok mu? Dünyanın her yerinde görür ve yorum yaparsınız. Bence penaltıydı. Bugün yaşadığımız şeyi daha önce görmedim. Oyuncumuz gole gidiyor. Bariz gol şansı var. Rakip elindeki topu kullanarak o gol şansını engelliyor. Eğer gole giden bir oyuncuyu faulle durdurursanız, cezası penaltı ve karttır. Gole giden oyuncuyu, topu atarak durdurmanın cezası nedir bir fikrim yok."

Kasımpaşa karşısındaki performanslarını değerlendiren siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, "Son zamanlarda birkaç defa başımıza gelen, bu akşam yine geldi. Oyuna iyi başladık. Oyunu 2-0'a götürecek ve maçı bitirecek pozisyonları bulduk. Golü atamadık. 2-1 geriye düştükten sonra, gerekli reaksiyonu gösteremedik" dedi.


- İkinci yarıda oyundan düşmeleri

Takımın ikinci yarıda oyundan düşmesiyle ilgili soruyu yanıtlayan Bilic, şunları kaydetti:

"Bunun nedenini ben de bilmiyorum. Bilseydim bir defa olurdu. İyi antrenman yapıyoruz ve iyi hazırlanıyoruz. İkinci yarılarda düşüş gösteriyoruz. Bu üç, dört defa oldu. Bunu mutlaka durdurmamız gerekiyor. Kasımpaşa karşısında oyundan düşmemizin nedenini, sadece bir oyuncuda aramamak lazım."

Gökhan Töre'yi sakatlığı nedeniyle kullanamadıkları için farklı anlayışta oynadıklarını anlatan siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, "Gökhan Töre'yi kullanamadığımız maçta yaratıcı oyuncularla aksiyonu sağ tarafta başlatıp, daha sonra oyunun yönünü sol tarafa çevirmeyi düşünüyorduk. Golü de böyle bulduk. Takdir edersiniz ki sağ taraf Oğuzhan'ın oynadığı yer değil. Serdar'ı da kaçırmaya çalıştık bu pozisyonlarda. Serdar'ın iyi oynadığı bölümler var, kötü oynadığı bölümler oldu. Top kayıpları kesinlikle Serdar'a bağlanmamalı" şeklinde konuştu.- Futbolcuların görüşleri

Beşiktaşlı futbolcu Mustafa Pektemek, golü erken bulmalarına rağmen, ikinci yarıda aynı şekilde kalelerinde gol gördüklerini söyledi.

Tecrübeli oyuncu, ikinci yarıda anlamsız şekilde geriye yaslandıklarını belirterek, "Belki hakemin çaldığı düdükler de etkili oldu. Enteresan olaylar oldu. Üzgünüz" dedi.

Siyah-beyazlı takımın genç oyuncusu Necip Uysal ise ilk yarı iyi oynadıklarını ancak ikinci yarıda geriye çekildiklerini ve baskı yediklerini dile getirdi.