Advertisement

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Beşiktaş'ı 2-1 yenen Kasımpaşa'nın kaptanı Yalçın Ayhan, kendileri için 6 puanlık bir maçı kazandıklarını söyledi.

Karşılaşamadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Yalçın, Beşiktaş'ın zirve yarışındaki rakiplerinden olduğunu belirterek, "Bugün, 6 puanlık bir maçı kazandık. Eksiklerimiz de vardı ama oynayan arkadaşları tebrik ediyorum. Takım ruhunu sahada gösterdik ve maçı çevirdik" dedi.

Maçın 79. dakikasında bir taraftarın sahaya girerek Beşiktaşlı futbolcu Fernandes'e saldırmasını tasvip etmediklerini dile getiren Yalçın, olayı ilk kendisinin gördüğünü belirterek, "Taraftarın, Fernandes'e direk vurmaya geldiğini gördüm ve hemen üzerine atladım. Yatırarak üzerine bloke oldum. Tasvip etmiyorum. Zaten, niyetinin bozuk olduğunu görünce hemen üzerine atladım. Tamamen olayı uzlaştırıcı tavrımız vardı" diye konuştu.

Fernandes ile taraftarların olaydan birkaç dakika önce gerildiğini vurgulayan tecrübeli oyuncu, "Taraftarın tezahüratlarına Fernandes'in el kol hareketleriyle tavrı vardı. Ortam olaydan 1-2 dakika önce gerginleşti. Ben Fernandes'e vuranın hangi taraftar olduğunu görmedim" ifadelerini kullandı.


- Orhan: "İyi oynadık"

Kasımpaşa'nın savunma oyuncusu Orhan Şam, her iki takımın da iyi bir oyun ortaya koymasına rağmen, kötü olayların yaşandığını dile getirdi.

Orhan, şöyle konuştu:

"Gerçekten ilk 5 dakika hariç, göze yakışır bir futbol oynadık. Güzel bir galibiyet oldu. Aslında Kasımpaşa'nın galibiyetini konuşmak lazım. Kasımpaşa'nın çok ciddi bir çıkışı var. Nazar değmesin inşallah. Güzel gidişatımız var ve ilk yarıdaki kalan iki maçımızı da kazanmak istiyoruz."


- Donk: "Topu atmam yanlış bir karardı"

Kasımpaşalı futbolcu Donk, maçın 29. dakikasında elindeki meşin yuvarlağı gol pozisyonundaki Almeida'nın ayağındaki topa atmasıyla ilgili yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "Yanlış bir karar olduğunu düşünüyorum. Topu dışarı çıkartmak istedim. Sonra ne yapacağımı bilmediği için bunu düşündüm ve attım. Ancak yanlış bir karardı" şeklinde konuştu.