Advertisement

Sosyal medya sitesi Twitter Inc., şirketin dijital reklam satışlarını genişletme imkanı olduğu olduğu iyimserliği sayesinde 3. gününde de rekora yükseldi.

Twitter, önceki gün yüzde 7.5 yukarıda kapanmasının ardından dün de yüzde 8.4 değer kazanarak 69.96 dolara çıktı. Hisse, 6 Kasım'da 26 dolardan, 40 milyar dolar piyasa değeri sağlayarak halka açılmasından bu yana yüzde 169 sıçradı.

Yatırımcılar, şirketlerin kablosuz aletlerle ürünlerini pazarlama arayışında olmasıyla, San Franciscolu Twitter'ın reklamdan daha fazla kazanabileceğini düşünüyor. Wunderlich Securities Inc.'in analistlerinden Blake Harper, kârsız şirketin satış büyümesinin Facebook ve Google gibi rakiplerini sollamasıyla, Twitter hisselerinin "kült statüsüne" çıktığını söyledi.

Harper, "Şirket gelirini, en hızlı büyüyen rakiplerinden daha hızlı artırıyor ve biz de şirketin mobil ve TV reklam piyasasında daha çok pay kazanabilme potansiyelini görüyoruz. Değerleme ölçümleri alakasız gibi görünüyor ve yatırımcılar Twitter'ın bir sonraki medya teknoloji platformu olacağına oynuyor" dedi.

Blake Harper, "Özellikle şirketin halka açık bir şirket olarak rapor hazırlayacak olduğu göz önünde bulundurulursa, Mevcut değerlemenin riskleri doğruladığına inanmıyoruz" yorumunda bulundu.