Advertisement

Richmond Fed Başkanı Jeffrey Lacker, politika yapıcıların tahvil alım programını azaltma üzerinde düşünmeye devam ettiğini, çünkü iş gücü piyasasının merkez bankası hedeflerini karşılayarak tatmin edici bir büyüme ortaya koyduğunu söyledi.

Lacker, "İş gücü piyasasına yönelik birçok göstergede, önemli ölçüde ilerlemeler gördük, bunlara işsizlik oranı ve istihdam seviyesi de dahil. Bu nedenle, tahvil alım programını sonlandırmaya doğru ilerlemek mantıklı. Gelecek toplantılarda alımların hızının azaltılmasının düşünüleceği görüşündeyim" ifadelerini kullandı.

Lacker'ın, Fed Açık Piyasa Komitesi'nde (FOMC) bu yıl oy hakkı bulunmuyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
05 Ocak 2014 Pazar, 10:43 Misafir isterse tamamen durdursun türkiye için bir etkisi kalmadı faiz lobisi bunu kullanarak suni dolar alımı yapıyor ve kotasını çoktan doldurdu hadi dolrda 2.30 geçinde bir görelim boyunuzun ölçüsünü yiyeceğiniz osmanlı tokatı size 10 yıl yetecek ama fed çok geçmeden tam gaz en az 100 milyar dolarla tahvil alımına başlamassa şaşırmayın depremin uğultusunu duyuyormusunuz büyük ekonomileri bir enkaz yığınına döndürecek depremin