Advertisement

Grenoble Hastanesi, 29 Aralık'ta kayak yaparken düşerek ağır yaralanan Michael Schumacher'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu açıkladı.

Hastaneden bugün yapılan açıklamada, tedavi altındaki Alman pilotun durumunda bugün itibarıyla bir değişiklik olmadığı belirtildi. Açıklamada, ''Alman pilotun sağlık durumu ciddiyetini koruyor'' ifadesi kullanıldı. Açıklamada, hastane yönetiminin, bir basın toplantısı öngörmediği bildirildi.

Albertville Savcılığı ise kaza sonrası başlatılan soruşturmayla ilgili çarşamba saat 10.00'da basın toplantısı düzenleneceğini ve soruşturmayla ilgili bilgi verileceğini duyurmuştu. Savcılık soruşturmasında, Alman pilotun düşmeden önceki hızı ve kazanın oluşumuyla ilgili bilgilerin toplandığı olduğu belirtilmişti. Soruşturmada ayrıca, Schumacher'in güvenliğinin tam sağlanıp sağlanmadığı ve kazada herhangi bir ihmalin olup olmadığı sorularının da cevaplarının arandığı ifade edilmişti.

Kaza sonrası, Schumacher'in kaskı ile kaskına takılı kamera da yetkililere teslim edilmişti.

Alman Spiegel dergisi, dün de kazanın olduğu gün Meribel'de olan bir görgü tanığının, kız arkadaşını cep telefonunun kamerasıyla çekerken Schumacher'in de görüntüye girdiği iddia etmişti. Görgü tanığı, Schumacher'in kazadan önce en fazla saatte 20 kilometre hızla kaydığını savunmuş ve görüntüyü delil olarak kazayı soruşturan Albertville Savcılığı'na vereceğini açıklamıştı.

Formula 1'in efsane pilotu Schumacher, 29 Aralık'ta Fransız Alpleri'nde yer alan Meribel'de kayak yaparken düşmüş ve başını taşa çarparak ağır yaralanmıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
07 Ocak 2014 Salı, 18:13 Misafir inşallah kurtulur