Advertisement

Fransız Alpleri'ndeki Meribel'de 29 Aralık'ta kayak yaparken düşerek başını taşa çarpan ve ağır yaralanan efsanevi Formula 1 pilotu Michael Schumacher'in "yapay komadan uyandırma" sürecinin başladığı bildirildi.


Ünlü pilotun sözcüsü Sabine Kehn, Schumacher'e verilen ilacın dozunun yavaş yavaş azaltıldığını belirterek, "artık uyandırma sürecine geçildiğini" bildirdi. Sözcü, sürecin uzun sürebileceği uyarısında bulundu.


Schumacher'in doktoru Jean-Francois Payen, 31 Aralık'ta yaptığı açıklamada, tedavinin uzun sürebileceğine dikkati çekmişti.


Son olarak Alman Focus dergisi, Schumacher'in durumuyla ilgili komadan hiç çıkamama ihtimaline yer vermiş, Alman pilotun bu kadar uzun süre komada kalmasına bağlı olarak, aldığı darbenin şiddetinden dolayı beyninde ciddi hasarlar oluşmuş olabileceğine değinmişti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
31 Ocak 2014 Cuma, 05:41 Misafir dilerim bu iyi,yürekli cocuk sorunsuz sekilde uyanir 1milyar avro parasi var ama tanisaydiniz bukadar mütavasi bir adami ömrünüzde bor kere görürdünüz saglik ve sihhat diliyorum.....