Advertisement

Gıda, yemek, akaryakıt, kuyum ve cep telefonu alışverişlerinde yarından itibaren taksitlendirme yapılamayacak. Diğer ürünlerde ise taksit süresi 9 ayı geçemeyecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) bazı ürünlerde kredi kartına taksit sayısını 9 ile sınırlandıran, bazı ürünlerde ise tamamen kaldıran Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliği yarın yürürlüğe girecek.

Buna göre, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi 9 ayı geçemeyecek.

Mobilya ve beyaz eşya satışlarında taksit sayısı 9 ayla sınırlı tutulurken, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında ise taksit uygulanamayacak.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
31 Ocak 2014 Cuma, 14:34 Misafir bu kıstlam deil zorluktur bunu baştan yapacaktınız baştan yapmadınız milleti borçlandırdınız bi and kıstlma çrkı durduracaksıznız millet patlıycak başka öçaresi yok herkes kredi kartı aldsın diyordu degerli hükümet şimdide çarkı durdurdu türkiyenin hali kötüğ herkes kredi kartı magduru olack
31 Ocak 2014 Cuma, 11:42 Misafir tüketim bu tür önlemlerle kısılmaz. halkı bilinçlendirmek neyi, ne zaman, nasıl alacağı konusunda bilgilendirmek gerekir.