Advertisement

İK’da gelecek stratejileri Süleyman Şah Üniversitesi’nde tartışıldı

Grupponett Türkiye Genel Müdürü Savaş Usta İnsan Kaynakları konusundaki deneyimlerini Süleyman Şah Üniversitesi MBA öğrencileriyle paylaştı. İstanbul Kartal’daki Hayriye Dumankaya yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe yaklaşık 100 kişi katıldı.

-İK politikaları şeffaf olmalı

‘İK’da Yetenek Yönetimi’ konulu bir sunum yapan Usta, “ Yetenek yönetimi bir İK politikası değil, bir yönetim stratejisidir. İK bir anlamda tepe yönetiminin işi. İnsan kaynakları politikaları şeffaf, katılımcı ve çoğulcu bir anlayışla oluşturulmalı. Şirketin geleceğini oluşturacak olan çalışanların ortak ve kabul edilebilir bir yöntemle belirlenmesi en önemli unsur” dedi. Süleyman Şah Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Profesör Serkan Bayraktaroğlu sunumun ardından Savaş Usta’ya teşekkür plaketi sundu.

Etkinlik, işe alım araçlarını kısaca değerlendirilmesinin ardından insan kaynakları açısından, işletme yöneticileri açısından ve adaylar açısından mülakatların açılış, gelişme ve kapanışlarında dikkat edilmesi gereken noktaların anlatımıyla sona erdi.

Kapat