Advertisement

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, Akhisar Belediyespor maçına ilişkin, "Hem taraftarımızı üzdük hem de kendi adımıza üzücü bir sonuç elde ettik" dedi.

Akçay, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, rakibin hızlı silahları ve kontratak oyununa karşı hazırlık yapmalarına rağmen maçı kaybettiklerini vurgulayarak "Hem taraftarımızı üzdük hem de kendi adımıza üzücü bir sonuç elde ettik. İkinci golü yedikten sonra demoralize olan bir oyun anlayışı ile bize yakışmayan bir oyun oynadık. Skor kötü ama adil olmak gerekirse bu skoru bizde yakalayabilirdik ve bizim lehimize de olabilirdi" diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Taraftarlar ilk kez sizi istifaya etti. Bu konuda hakkındaki düşünceniz nedir" sorusuna Akçay, "Sonuçta taraftar haklıdır ve bu kulüp onların kulübü. Kulak tıkayamazsınız. Değerlendirmeniz gerekir. Biz de değerlendireceğiz" diye cevap verdi.

Akçay, çift forvetli oyun anlayışla ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Taraftarımızın, basının ve çevremizdeki insanların yüksek yoğunluktaki isteği ve tahrik edici arzusu bizi bu sisteme etti. Seyircinin sahaya gelmesinden tutun da insanların daha saldırgan bir takıma sahip olmasını istemeleri de bunda etkili oldu. İster istemez kendi evimizde rotasyona ve riskler almaya yöneltilmiş olduk. Biz bu kadronun, yapısı nedeniyle yardımlaşmaya açık bir kadro olduğunu açıklamamıza rağmen tahrikler, istekler ve değerlendirmeler saldırganlıklar bitmedi. Şu anda herkes gerçekle yüzleşmiş oldu. Bu takım çift forvetli oynayabilir ama savunmasız ve defanssız bir oyun yapısının dışına çıkmamalı. Daha dirençli bir takım yaratılabilir mi? Evet olabilir. Yeni transferlerin gelişinden sonra daha planlı daha organize bir takım geliştirebilir. Kendi evimizdeki yenilgisizlik istatistiğini kaybetmek ayrıca üzücü oldu."

Bordo mavili takımın Polonyalı futbolcu Adrian ise çok kötü bir maç oynadıklarını ifade ederek "Üç puan kaybetmenin ötesinde bir durum var. İlk yarı fena değildik ama ikinci yarı gerçekten felaketti. Böyle bir skordan sonra söyleyebileceğim tek şey: utanıyorum ve özür diliyorum. Bir daha böyle bir şey olmaması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Kadir Keleş de bugün kendilerine yakışmayan bir oyun oynadıklarını vurgulayarak "Çok üzgünüz. Sanki cenazemiz var gibi. Bizden daha çok kimse üzülemez. Biz bu mahallenin, bu şehrin çocuklarıyız. Trabzonspor böyle durumlardan çıkmasını bilmiştir. Önümüzde Karabük ve Juventus maçları var. Yıkılmamalıyız her zaman birbirimize destek olmalıyız" değerlendirmesini yaptı.


-"Oynamak istediğimiz gibi oynadık"-

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını ifade etti.

Hamzaoğlu, maça çok iyi başladıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Maçta oynamak istediğimiz gibi oynadık. Oyuncularım iyi bir performans sergiledi. Rakibimizin gol aradığı dakikalarda kontraya iyi çıktık. Bugün hak ettiğimiz bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Özellikle Mehmet Akyüz'ü de tebrik ediyorum. Sezon başında inanarak aldık kendisini. O da yüzümüzü kara çıkartmadı. Ben bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. İnşallah önümüzde Bursaspor maçı var oradan da iyi bir sonuç alırız. Aslında 4 gollü bir sonuç beklemiyorduk ama kazanabilirdik diye düşünüyorduk. Yeter ki biz günümüzde olalım kazanırız. Galibiyet sürpriz değil. Bugün günümüzdeydik. Rakibimizde ellerinden geleni yaptılar ama biz yakaladığımız pozisyonları değerlendirdik."

Hamzaoğlu, hakem kararlarıyla ilgili olarak ise "Sahada tabii ki itirazlarımız oluyor hakemlere, bu çok normal. Sonuçta kazanmak için oynadığınız bir oyun bu. Sahada biz de hatalar yapıyoruz, onlar da yapıyor. Maçlardan sonra genelde hakemlerle ilgili konuşmam. Futbolda bunlar var. Onları mümkün olduğunca rahat bırakırsak daha iyi maçlar yönetecektirler diye düşünüyorum. Bizde gergin oluyoruz ve kenarda bizlerde hata yapıyoruz" dedi.

Akhisar Belediyesporlu Sertan ise son haftalarda takımın bir ivme kazandığını vurgulayarak "İlk 45 dakika dengeli geçti. Bizim için çok keyifli ve heyecanlı bir maçtı. İlerisi için umut verici bir skor bizim adımıza. Bundan sonraki maçlarda yukarıları düşünebiliriz" diye konuştu.

Uğur da zorlu bir deplasmanda galip geldiklerini ifade ederek "Trabzon evinde hiç maç kaybetmemişti. Çok ofansif bir kadro ile çıktılar açıkçası bunu beklemiyorduk. İlk yarı 2-1 yenik durumda içeri girebilirdik. Bence maçın dönüm noktası oydu. Sonuç olarak maçı çevirdik ve kazanmayı başardık" değerlendirmesinde bulundu.