Advertisement

Fed'in eski başkanı Greenspan, hisse senedi fiyatlarında balon riski görmediğini savunarak, ABD ekonomisinde geçen yıla benzer bir performans beklediğini söyledi.

ABD'de sanayi üretiminde zayıflama beklenebileceğini ifade eden Greenspan, büyümenin zayıflamasında önemli sebeplerden birinin "aşırı soğuk hava" olduğunu savundu.

St. Louis Fed Başkanı James Bullard da geçtiğimiz cuma kötü ekonomik verileri soğuk hava ile ilişkilendirmişti.

Diğer taraftan cuma günü konuşan Dallas Fed Başkanı Richard Fisher ise her toplantıda 10'ar milyar dolarlık azaltımı desteklediğini veazaltımın kademeli olmasından memnun olduğunu dile getirmişti.

Amerikan Fox Business kanalına konuşan Fisher, azaltıma verdiği desteği, "Petrol tankı dolu, daha fazla üzerine eklemeye gerek yok" sözleriyle açıklamıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
25 Şubat 2014 Salı, 06:51 Misafir abd hisselerinde f/k lar 17 leri geçtiydi galiba 20 ye doğru gidiyordu ama balon yokmuş abi faizleri 2,75 2 de enflasyon ortalama 5 yapar 20 katı 100 se heral normali 20 f/k diye hesaplıyorlar böylemi yani hesap kazanca göre değilde böylemi hesaplıyorlar böyleyse bizde ne olmalı 8 enf.+10 faiz 18 böl 100 e 5 küsür bu mudur o zaman bizim 5-6 normalmiymiş bu mudur f/k yı kazanca göre değil buna göre mi hesaplıyorlar bu konu yapılırsa sevinirim ucuzmuyuz değilmiyiz bu fiyatlama normal mi:)