Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

(19:10'da güncellendi)

Avrupa hisseleri, Ukrayna'nın Rusyayı kendi bölgesinde tansiyonu artırmakla suçlaması ve ABD'de dördüncü çeyrek büyümesinin beklentinin altında kalması sonrasında, büyük bir değişiklik yaşamazken, Temmuz'dan bu yana en büyük aylık kazancı tamamladı.  

Erste Group Bank AG, yıla düşük bir başlangıç yapacağı tahmininde bulunmasıyla Mayıs 2009'dan bu yana en büyük düşüşünü yaşadı. Pearson Plc, yıllık gelirlerinde düşüş açıklaması ile üç yılın en düşüğüne indi. Serco Group Plc, yeni CEO açıklamasıyla 2001'den bu yana en dik artışını kaydetti. Old Mutual Plc ise İngiltere'de yaptığı bir satın alma sonrasında yüzde 5.8 değer kazandı.

Stoxx Europe 600 Endeksi yüzde 0.1 artarak günü 337.55 puandan tamamladı. Endeks Şubat ayında, Fed Başkanı Janet Yellen'ın ekonomik teşvik politikalarında eski başkan Ben S. Bernanke'yi takip etmesiyle yüzd 4.7 tırmandı. Yellen Kongre'ye, tahvil alımlarında azaltmanın kademeli bir şekilde ve ekonomik verilere bağlı olarak yapılacağını söyledi. Fed aylık tahvil alım miktarını 10'ar milyar dolarlık azaltımlarla 86 milyar dolardan 65 milyar dolara düşürmüş durumda.

Londra'da bulunan Charles Stanley & Co. araştırma şefi Heremy Batstone-Carr, yatırımcıların Ukrayna konusunda oldukça endişeli, fakat iyi bir haftanın ardından yatay seviyelerden memnun olduğunu ifade etti.

(19:10'da güncellendi)