Advertisement

Fransa'da düzenlenen bir kamuoyu araştırması yaşadığı seks skandalının ardından görevini bırakmak zorunda eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın yıldızının yeniden parladığını ortaya koyuyor.

Le Parisien gazetesinin yaptırdığı araştırmaya göre Fransızların yüzde 56'sı, Cumhurbaşkanı François Hollande'ın yerine kötü giden ekonomiyi 64 yaşındaki Strauss-Kahn'ın kurtaracağını düşünüyor.

Araştırmaya göre, ekonomiyi rayına oturtma açısından eski Başbakan Alain Juppe'ye güvenenlerin oranı yüzde 53, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye güvenenleri oranı ise yüzde 49 çıktı.

Strauss-Kahn, son cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en güçlü adayıyken, ABD'de kaldığı bir otelde oda görevlisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınmasının ardından, bu hayalinden vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Dominique Strauss-Kahn hakkında daha sonra paralı hayat kadınlarıyla fuhuş yapmak, bir kadın gazeteciye cinsel taciz suçlamalarıyla yine davalar açılmış, ancak her seferinde mahkum olmaktan kurtulmayı başarmıştı.