Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, son dönemde alınan kötü sonuçlara karşın kimsenin inancını kaybetmemesini istediğini söyledi.

Galatasaray Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı'nın Galatasaray Adası'nda gerçekleştirilen yemeğine, yönetim kurulu üyeleri Mete İkiz, Sedat Doğan, Mehmet Cibara, Ahmet Yüce Ocaklı, Ebru Köksal ve kulüp icra kurulu başkanı Lutfi Arıboğan'la birlikte katılan Aysal, davetlilere hitaben bir konuşma yaptı.

Dayanışmanın bir müessesenin dinamosu olduğunu vurgulayan Aysal, "Bu akşam burada gördüğümüz dayanışma sayesinde Galatasaray Kulübü hep ayakta kalmış ve hep yukarılara yürümüştür. Bu akşam eğlenmenin dışında, Galatasaray Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı'na ne gibi katkılar getirebiliriz, bunu aramızda tartışıp görüşüyoruz. Galatasaray'ı önümüzdeki günlerde çok rahat izleyeceğiz. Sportif başarılarımız, üç senedir gururla izlediğimiz gibi en iyi şekilde gelişmektedir. Son bir ayda yaşadığımız talihsizlikler kimseye inancını kaybettirmesin. Bunlar gelir geçer ama Galatasaray'ın beraberliği her zaman kalır. Bizi ayakta tutan da budur" şeklinde konuştu.

Aysal, gelecek ay yapılacak mali genel kurul toplantısına da değinirken, "Orada izleyeceğiniz rakamlar, gördüklerinizden çok farklı ve değişik ölçüdedir. Galatasaray, son 15 yılın mali ve idari yönden en iyi dönemini yaşamaktadır. Sorunlarımız var ama önümüzdeki günlerde uzun vadeli programla bunları çözmüş olacağız" değerlendirmesinde bulundu.