Advertisement

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, "Bize saldırmaya kalkanları, yapabileceğimizin en iyisiyle, vurmaya devam edeceğiz" dedi.

Netenyahu, bakanlar kurulu toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, Golan Tepeleri'nde, "Suriye sınırından İsrail'e sızdığı" iddia edilen 2 kişinin vurulması olayına değinerek, şunları kaydetti:

"Bize saldırmaya kalkanları yapabileceğimizin en iyisiyle vurmaya devam edeceğiz. Başlattığımız politikayla bu saldırıları ortaya çıkmadan önleyeceğiz. Bu devam etmekte olan politikamızın temelidir, işliyor ve başarı alıyoruz."

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi'nde İsrail aleyhinde çıkan kınamalara da değinen Netanyahu, "Geçen hafta Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyinde, İsrail 5 kez kınama aldı. Suriye de insanlar katledilirken, masum insanlar Ortadoğu'da asılırken ve insan hakları erozyona uğrarken. Birçok ülkede özgür medya kapatılıyor ve BM İnsan Hakları Konseyi bir balkon kapatılması için İsrail'i kınayan karar alıyor. Bu çok saçma. Bu ikiyüzlülük devam ediyor, bunu kınamaya ve ortaya çıkarmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında ülkesinin ekonomisine değinen Netanyahu, "Uluslararası derecelendirme kuruluşlarının geçen hafta, İsraillin kredi notunu A+ olarak çevirmesini", ekonomideki iyi gidişatın bir göstergesi olarak yorumladı.

İsrail askerleri, dün Suriye tarafından İsrail'e girmeye çalıştığı iddia edilen silahlı 2 kişiyi öldürmüştü.