Advertisement

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe'de milli kaleci Volkan Demirel, şampiyonluğu kulüp başkanı Aziz Yıldırım'a hediye ettiklerini söyledi.

Maçtan sonra yayıncı kuruluş Lig TV'ye açıklamada bulunan tecrübeli kaleci, büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "Bu şampiyonluğumuz bu senenin şampiyonluğu değil. Biz 3 Temmuz'dan beri bugün için uğraşıyoruz. Çok zorluklar çektik. Buna rağmen arkadaşlarımı kutluyorum, bu sezon ellerinden geleni yaptılar" dedi.

Volkan Demirel, şampiyonlukta en büyük payın Aziz Yıldırım'ın olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"İnsan ömrü o kadar kıymetli ki bizler futbolcular olarak bazen kamplarda bile sıkılıyoruz. Ama başkanımız bizim için hapis yattı. Bizim için belki ilerleyen zamanda bir daha hapis yatacak. Biz her zaman onun yanındayız, ne olursa olsun. Futbolcular olarak biz neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Ben bu şampiyonluğu Aziz Yıldırım'a hediye ediyorum. Sayın Aziz Yıldırım bu şampiyonluk için çok uğraşmıştır. En büyük pay da onundur."


- Sow: "Benim için büyük bir gurur"

Fenerbahçe'nin Senegalli golcüsü Moussa Sow, şampiyonluk nedeniyle çok mutlu olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

"Allah'a şükür şampiyon olduk. Fenerbahçe'de şampiyon olmak benim için çok büyük mutluluk. Çünkü iki yıldır buradayım ve ilk defa Fenerbahçe forması altında şampiyonluk yaşıyorum. Benim için çok büyük bir gurur. Gerçekten zorlu bir sezon geçirdik. Bu sezon ağladığım anlar oldu ama bu tamamen formam içindi, Fenerbahçe içindi. Kulübüme daha çok şey verebilmek içindi o gözyaşlarım. Böyle bir sezonun sonunda şampiyon olmak mutluluk verici oldu. Çünkü kolay olmadı."

Sarı-lacivertli futbolcu Bekir İrtegün de çok sıkıntı çektiklerini dile getirerek, "Bu sene de diğer seneler kadar temiz bir şampiyonluk elde ettik. Belki çok rahat götürdük ama bu anı yaşamak inanılmaz bir duygu. Ben buradan tüm taraftarlarımıza, biber gazı yiyen, çile çeken herkese armağan ediyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Pierre Webo ise şampiyonluk dolayısıyla çok mutlu olduklarını vurgulayarak, başkan Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe için her zaman mücadele ettiğini, şampiyonlukta da önemli pay sahibi olduğunu söyledi.