Advertisement

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz atmosferi balans etmekle görevliyiz. Bu faiz oranı yüksektir. Faiz düşsün ki reel yatırım artsın." ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan, "Biz siyasetçiyiz, halka hesabı biz veriyoruz. Merkez Bankası yöneticileri, sadece kendi kendileri içerisinde bir hesabı yapmak durumundadırlar. Onların hesap verdiği mercii millet değil. Neymiş, bağımsızmış...Ama bilecekler ki biz bu millete er veya geç hesabını vereceğiz. Ha vakti dolar, dolduğu zaman da tabii biz gereğini yaparız. Ayrı mesele. Bu işi çözmek zorundayız." dedi.

Bloomberg HT'de Akıllı Para programına konuk olan, BGC Partners Başekonomisti Özgür Altuğ, piyasaların politik baskıyı sevmediğini belirtirken, "Yapılan 50 baz puanlık indirim bile siyasi çevreleri mutlu etmeliydi" dedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
27 Mayıs 2014 Salı, 16:03 Misafir iktisatçıların çoğu da öyle söylüyor zaten..
27 Mayıs 2014 Salı, 15:12 Misafir çok haklı başbakan.er ya da geç sicak para azalcak ve bu normal birşey.iş yaratan ve geleceğe yönelik yatırımlar yapılmalı.elbette dış finansman lazım,ancak tamamen ona bel bağlamak aptallıktır,bütün büyük milletler kendi emeğiyle büyük oldular. sicak para iyi şeyler için kullanılmadı gerçeği söylemek gerekirse.bana göre zorlu bir dönemden geçmek sicak para bağımlısı kalmaktan daha iyi.bir temizle zamanı geldi,hiçbir paradigma veya sistem uzun sürmez yoksa gelişme ve değişim yaşanılmazdı.faizler düşmeli ve kendi kazandığımızla bizi öne çıkartıcak işler yapmalıyızki uzun vadeli yatırımlar geli
27 Mayıs 2014 Salı, 14:43 Misafir bu kadar yuksek faız ulkeye hıyanettır basbakan a katılıyorum mıllı gelır faız lobısıne aktılıyor