Advertisement

(18:50'de güncellendi)

Standard & Poor’s 500 Endeksi’nin Nisan ayından bu yana en büyük düşüşü göstermesinin ardından, Google Inc.’teki yükselişin Ukrayna ve Orta Doğu’yla ilgili endişeleri gölgelemesi ile ABD hisseleri değer kazanıyor. ABD Hazine tahvilleri ve altın geriledi.

Standard & Poor’s 500 (S&P 500) Endeksi, teknoloji hisselerinin Google’ın tahminlerin üzerinde gelen kar açıklaması öncülüğünde değerlenmesiyle New York saati ile 11:00’da yüzde 0.6 oranında arttı. Stoxx Europe 600 Endeksi, yüzde 0.2 düşüş ile önceki kayıplarını azalttı. 10 yıl vadeli tahvil faizi üç baz puan yükselirken, yen 1’i hariç 16 önemli para biriminin tümü karşısında zayıfladı. Altın yüzde 0.8 oranında düştü.

ABD'nin 10 yıl vadeli tahvilleri dün, Ukrayna'da hükümetin Malezya yolcu uçağını Rus yanlılarının düşürdüğünü iddia etmesinin ardından, Mart ayından bu yana en hızlı yükselişini gerçekleştirdi ve güvenli liman varlıklarındaki yükselişlere öncülük etti. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, 298 kişinin ölümü ile sonuçlanan uçak düşürme olayını görüşmek için bugün biraraya gelecek. İsrail ordusu, İsrail kentlerine düzenlenen füze saldırılarını önlemek için Gazze Şeridi'ne girdi.

Jersey, Channel Islands'da Ashburton Ltd.'den Veronika Pechlaner, "İnsan ölümlerinden dolayı, Ukrayna'daki durumun aytışması zor," dedi ve "Son gelişmeler, Rusya'ya karşı yaptırım kararı alınmasının ardından, en kötü zamanda gerçekleşti. Yatırımcıların bir miktar riskten kaçınması doğal bir tepki" şeklinde görüş bildirdi.

(18:50'de güncellendi)

BU HABERE YORUM YAZ
 
18 Temmuz 2014 Cuma, 13:36 Misafir türkiye rahatsız değil