Advertisement

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'den, seçim sonrası değerlendirme yapıldı. Fitch açıklamada, seçimi Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanmasının ardından siyasi risklerin hala yüksek seviyede olduğunu belirtti.

Siyasi riskin derecelendirmede olusmuz bir harekete neden olabileceğinin de ifade edildiği raporda, "Erdoğan'ın gücünü artırmasına rağmen siyasi tansiyon hala yüksek" denildi.

Fitch açıklamasında, Erdoğan'ın Merkez Bankası'na faiz indirimi konusunda baskı uyguladığı belirtilerek, "Türkiye'nin kredibilitesi ve tutarlılığı aynı not seviyesindeki ülkelerden zayıf" sözlerine yer verildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
11 Ağustos 2014 Pazartesi, 18:42 Misafir Evet itimat etmeyin borsa sahlandi cunku durduramadik oyle boyle degil yani dolar 2.15 olmus tl 2.43 deger kaybetmis ama bunlar bakkal kurulusu
11 Ağustos 2014 Pazartesi, 14:09 Misafir neye gore nasıl siyasi risk analizi yapıyorlar enterasan..siyasi herhangi bir kriz olusması hemde bu saatten sonra mumkun değil..
11 Ağustos 2014 Pazartesi, 12:52 Misafir bu bakkal derecelendirme kuruluşlarına itimat etmeyin daha nasıl anlatacaz bunların artık niteliğini kaybettiğini