Advertisement

Ciner Medya Grup sponsorluğunda düzenlenen Artinternational'a sayılı günler kaldı.

26 - 28 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan uluslararası sanat fuarı 24 ülkeden 80 seçkin galeriyi sanatseverler ile buluşturacak. Andy Warhol’dan David Hockney’e, Banksy’den Damien Hirst’e, modern ve çağdaş sanatın ünlü isimlerinin eserleri İstanbul’da görülebilecek. 

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek uluslararası sanat fuarı ArtInternatioal, modern ve çağdaş sanatın ünlü isimlerini İstanbul’da buluşturuyor.

Örneğin Andipa’nın standında işleriyle yer alacak modern sanatçılar arasında pop art sanatının en önemli temsilcilerinden David Hockney ve Campbell'in çorba konservelerinden Marilyn Monroe’ya, çağımızın popüler ve ikonik isimlerini kullanarak yeniden ürettiği eserleriyle pop art sanatında çığır açmış Andy Warhol yer alıyor.

Sanatseverler ayrıca, çağdaş sanatın ikonik isimlerinin işlerini de görebilme fırsatı bulacak. 20 yıla yakındır ülkesi İngiltere başta olmak üzere pek çok Amerika ve Avrupa ülkesinde şehir duvarlarına yaptığı protest resimleri çok konuşulan, “gerilla sanatçı” Banksy, 21. yüzyıl İngiliz heykel sanatının en önemli isimlerinden Peter Burke, formaldehitte muhafaza edilen ölü hayvan figürleriyle büyük tartışmalar yaratan, Young British Artists grubunun en önemli temsilcilerinden Damien Hirst, etkileyici vazolarıyla tanınan, kadın alter-egosu “Claire” olarak da bilinen ve 2003 Turner Ödülü sahibi Grayson Perry’nin orijinal eserleri fuar boyunca izlenebilecek.