Advertisement

Swatch Group AG’nin ‘Tissot T-Touch Expert Solar Watch’ saatinin pusulası, rakımı gösterme özelliği bulunuyor. Güneş enerjisi ile çalışan saat Apple Inc.’in 9 Eylül’de tanıttığı akıllı saatinin 3 katından fazla bir miktara, 1,250 dolara mal oluyor.

Otel odasını açmaktan restoran ödemesine pek çok fonksiyonu bulunan Apple’in akıllı saati, 60 milyar dolarlık İsviçre saat endüstrisini müşteri sayısı bakımından olumsuz etkileyebilir. Analistler, ilk baskıyı ucuz ürün tercih eden tercih eden tüketicilerin hissedeceğini belirtirken, küçük ölçekli, bağımsız saat üreticileri ve tüm satışlarının beşte birini aynı ismi taşıyan plastik saatlerden ve Tissot markasından elde eden Swatch için riskler artığını ifade ediyorlar. 

Americas CCS Insight araştırma başkan yardımcısı Geoff Blaber, “Apple’ın kısa bir sürede milyonlarca cihaz satacağına şüphe yok. Apple bir anda akıllı saat sektörünün lideri haline geldi ve tüketicilerin giyilebilir cihazlara farkındalıkları çok büyük öçlüde yükseldi” dedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
17 Eylül 2014 Çarşamba, 13:19 Misafir apple olunca sular duruluyor, şişirme ve balon başlıyor. şişirki son limitlerine kadar şişmiş olan borsalar dahada şişsin.
12 Eylül 2014 Cuma, 14:38 Tamer Şener tissot ve isviçre saatlerini aynı kefede eritmek pek akıl harcı değil. müşteri kitleleri tamamen farklı. ayrıca piyasada zaten 50 tane farklı dijital saat var ve isviçrelilerin umrunda deil. cenevrede rue des vieux-grenadiers'e gittiğinizde dijital saatlerin isviçrelilerin umrunda olmadığı net şekilde anlarsınız. işviçre saat endüstrisinin cirosunun yüksek kısmı premium ve luxury sınıfından gelir ve fiyatlar 3.500 usd den 28,5000,000 usd'ye kadar gider. kısacası haber havanda su dövmüş.