Advertisement

Türkiye İş Bankası ile Gürcistan'ın aktif büyüklüğü açısından en büyük bankası Bank of Georgia arasında iş birliğine yönelik bir mutabakat belgesi imzalandı.

İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Bank of Georgia'nın Tiflis'teki genel müdürlük binasında gerçekleştirilen törende imzalanan ve iş birliği mutabakatı içeren belge, iki banka müşterileri için karşılıklı olarak geniş kapsamlı bankacılık hizmetlerinin geliştirilebilmesine imkan tanıyor. Mutabakat belgesi uyarınca özellikle dış ticaretin finansmanı alanında iki banka arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

İmza töreni, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ve Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk ile Bank of Georgia Genel Müdürü Irakli Gilauri ve Genel Müdür Yardımcıları Nikoloz Gamkrelidze ve Sulkhan Gvalia'nın katılımlarıyla gerçekleşti.

Törende konuşan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Gürcistan ile Türkiye arasında uzun yıllardır hem kültürel hem de ekonomik yönden güçlü ilişkilerin var olduğunu belirterek, Batum ve Tiflis'te bulunan İş Bankası şubelerinin mevcut iş birliğini daha da geliştireceğine işaret etti.

Bali, "İmza ettiğimiz mutabakat belgesinin Bank of Georgia ile yeni iş birliği alanlarının yolunu açacağına ve Gürcistan ile ülkemiz arasındaki ticaretin artmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Bank of Georgia Genel Müdürü Irakli Gilauri de "Türkiye'nin önde gelen finansal kuruluşuyla iş birliğine adım atmaktan büyük gurur duyuyorum. Gürcistan ve Türkiye arasındaki güçlü, uzun dönem ekonomik bağlar ve her iki bankanın da kendi ülkelerinde lider durumda olması sayesinde eminim ki, Bank of Georgia ve Türkiye İş Bankası bu ortaklığın karşılıklı faydasını görecektir" ifadelerini kullandı.