Advertisement

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Tekirdağ İl Kongresi'ne katıldı.

Çiftçilere desteğin yüzde 50 artırılacağını açıklayan Davutoğlu, Trakya'da GAP benzeri bir proje yapılacağını söyledi. Davutoğlu, mazot desteğini yüzde 5 artırdıklarını açıklarken, pirincin KDV oranını yüzde 8'den yüzde 1'e düşürdüklerini belirtti.

Davutoğlu şöyle konuştu:

Bir organize sanayi bölgesinde 2002'de 12 bin vatandaş çalışırken şu anda 4 organize sanayi bölgesinde 48 bin 500 kişinin çalıştığını, ayrıca Tekirdağ'a 9 organize sanayi bölgesi, 2 sanayi sitesi daha kurmaya kararlı olduklarını aktaran Davutoğlu, "Yüksek hızlı trenle, yat limanlarıyla bütün bu sanayi bölgeleriyle Tekirdağ, yükselen Türkiye'nin yükselen gücü olacak. Şimdi en önemli müjdeyi veriyorum ve bununla kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Geçen hafta Bakanlar Kurulu'nda istişare etmiştik, önümüzdeki Bakanlar Kurulu'na kararnameyi getireceğiz. Pirincin KDV oranını yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüyoruz. Tekirdağ'ın, Trakya'nın bu müjdeyi beklediğini biliyorum" diye konuştu.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
19 Ocak 2015 Pazartesi, 14:32 Misafir kdv'si indirilen ürünlerin piyasaya yansıması olmuyor,bunu takip eden bir kurum varmı,bu indirimlerin kime yaradığınıda takip etmek gerekmezmi ?
18 Ocak 2015 Pazar, 22:18 Misafir pirinçte kdv indirimi varsa o zaman matrah artırımı yapılsın iş dünyası rahat bir nefes alsın