Advertisement

Katar merkezli medya grubu Al-Jazeera bünyesindeki Bein Media Group'un Digitürk hisselerinin tamamını alma konusunda yürüttüğü görüşmelerde sona geldiği belirtildi. Reuters'a konuşan bir kaynak, "Görüşmeler Digiturk hisselerinin tamamının satışı konusunda sürüyor" dedi.

Reuters'ın sorusu üzerine konuya yakın üç kaynak görüşmelerin son aşamaya geldiğini belirtirken, konuya yakın bir kaynak "Bein ile görüşmeler ileri bir aşamada, bir kaç hafta içinde sonuçlanabilir" dedi. Bir başka kaynak ise, "Görüşmeler Digiturk hisselerinin tamamının satışı konusunda sürüyor" dedi.

Digiturk, 2016-2017 sezon sonuna kadar Türkiye futbol liginin yayın haklarını elinde bulunduruyor. Şirketin TMSF'nin kontrolünde bulunan yüzde 53 hissesi çukurova grubuna ait olurken, yüzde 47'si ise ABD'li fon Providence Equity Partners'ın elinde bulunuyor.

Bein Media Group, Bein Sports kanalı ile  Avrupa, Asya ve ABD'de faaliyet gösteriyor. TMSF konu ile ilgili yorum yapmazken Bein ve Çukurova ve Providence Equity Partners'tan kimseye ulaşılamadı. TMSF Çukurova'nın elinde bulunan yüzde 53 hisseye grubun borçları nedeniyle 2013 yılında el koymuştu.