Advertisement

Maliye Bakanlığı verilerinden derlenen bilgilere göre, geçen yıl lojman, sosyal tesis kiragelirleri ile ecrimisil hariç taşınmaz yönetiminden elde edilen kira geliri 253 milyon 723 bin lira oldu.

İlgili mevzuat hükümleri doğrultusunda Hazine taşınmazlarının çeşitli amaçlar doğrultusunda kiraya verilmesi sonucu elde edilen gelirin 221 milyon 337 bin lira olması hedefleniyordu.

Rakamın daha yüksek çıkmasında öngörülen taşınmaz sayısından daha fazla taşınmaz için kiralama talebinde bulunulması ve bazı kiralamalarda kira bedellerinin peşin ödenmiş olması gösterildi.

Coğrafi Bilgi Sistemine (CBS) dahil edilen ve edilmesi öngörülen Hazine taşınmazlarının toplam sayısı ise 932 bin 723 adet oldu.

Aynı dönemde Hazine taşınmazlarının idarenin izni dışında işgal veya tasarruf edilmesi sebebiyle, idare tarafından elde edilen toplam geliri gösteren ecrimisilden elde edilen kaynak ise 263 milyon 120 bin lirayı buldu.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
30 Mart 2015 Pazartesi, 08:27 Misafir devlet kiraladaigi kamu kurumlari icin ne kadar ozel yatirimciya kira odedi
29 Mart 2015 Pazar, 13:37 Misafir gideri ne kadar oldu? lojman, oturulacak bina olmayan dağ başındaki tesislerin olduğu stratejik yerlere yapılır. örneğin bir hava üssüne, bir radar komutanlığına. koca büyük kentlere lojman yapılmaz. kira yardımı yap daha ekonomik. devlet biraz şatafatına çeki düzen versin.