Advertisement

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılmasının ardından yerine kimin geçeceği konuşulmaya başlandı.

Habertürk Yazarı Güntay Şimşek, THY'nin 14.00'te başlayan genel kurulu toplantısında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı'nın THY Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildiğini söyledi.

THY Genel Müdürü Temel Kotil aynı zamanda başkanvekilli oldu.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY'de göreve gelmenin gurur vesilesi olduğunu, görevini layıkıyla yerine getirmek için çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

THY'de Pazartesi günü gerçekleştirilen olağan genel kurulda, yönetim kurulu başkanlığına seçilen Aycı, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde, yüksek takdirleri ile getirildiğim ve geçen yıldan bu yana Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na bağlı olarak yürüttüğüm Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı görevinde kaldığım süre içerisinde ülkeme hizmet etmiş olmaktan ötürü onur duydum. Şimdi ise THY gibi önemli bir kurumda göreve gelmiş olmam ayrı bir gurur vesilesidir. Yeni görevimi layıkıyla yerine getirebilmek adına son derece titizlikle çalışmalarımı sürdüreceğimi kamuoyuna saygıyla duyururum"

-Habertürk-