Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 10 Nisan Cuma

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı'ndaki Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezinin açılış törenine katılacak.

- Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu'nu, Polis Haftası münasebetiyle 81 ilde görev yapan 400 polis memurunu ve Sudan Dışişleri Bakanı Ali Ahmed Karti'yi ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/11.00/13.30/14.00/16.15)

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Pakistan Büyükelçisi Süheyl Mahmud'u ve TBMM Koruma Daire Başkanı Mehmet Ali Keskinkılıç'ı ayrı ayrı kabul edecek.

- Çiçek, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz tarafından emniyet teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen resepsiyona katılacak.

(TBMM/Ankara/16.00/17.00/20.00)

3- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Polis Akademisinde düzenlenen polis teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü törenine katılacak.

- Davutoğlu, AK Parti genel merkezinde seçim çalışmalarını yürütecek.

(Ankara/10.30/14.00)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gerede Tabakhanesinde işçilerle görüşecek.

(Bolu/15.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında düzenlenen protokolün imza törenine katılacak.

(Ankara/14.00)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğünde, "Tapu ve Kadastro Zirvesi"ne ilişkin basın açıklaması yapacak.

(İstanbul/10.30)

3- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yabancı Genç Diplomatlar Eğitim Programı'nı ziyaret edecek. Çavuşoğlu, Sudan Dışişleri Bakanı Ali Ahmet Karti ile bir araya gelecek. İki Bakan heyetler arası görüşmelerin ardından mutabakat zaptını imzalayacak ve ortak basın toplantısı yapacak.

(Ankara/09.30/10.45/11.15/12.15)

4- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Irak'ta Yatırım Olanakları Konferansı, Genç Türkiye Zirvesi ve İMMİB İhracatın Yıldızları'nın ödül törenine katılacak.

(İstanbul/09.30/15.00/19.30)

5- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hollanda'da, Mevlana Camisi'ni ve MÜSİAD'ın Hollanda şubesini ziyaret edecek, AK Parti Hollanda Seçim Koordinasyon Merkezinin düzenlediği "Rotterdam Buluşması"na katılacak.

(Rotterdam)

6- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve iş adamlarıyla toplantı yapacak, belediye başkanları toplantısına katılacak.

(Bursa/09.00/12.00)

7- HDP Eş Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, milletvekili adaylarının tanıtım törenine katılacak.

(Ankara/10.00)

8- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, parti genel merkezinde "İl Başkanları Toplantısı"na katılacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen'de Husilere karşı sürdürülen "Kararlılık Fırtınası" operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

4- Fransa Başbakanı Manuel Walls, Fas'ta temaslarda bulunacak.

(Rabat)

EKONOMİ

1- Merkez Bankası, Şubat ayı ödemeler dengesi istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

2- Türkiye İstatistik Kurumu, Şubat ayına ilişkin dış ticaret endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Ayasofya Müzesinde gerçekleştirilecek "Aşk-ı Nebi Sergisi"nin açılışına katılacak

(İstanbul/14.00)

2- Emniyet teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Polis Akademisi'nde kutlama töreni düzenlenecek.

(Ankara/10.30)

3- Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Çalışanlara Yönelik Yeterlilik Odaklı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Projesi"nin açılış toplantısına katılacak.

(Ankara/10.00)


AA