Advertisement

Twitter'ın ilk çeyrek geliri, şirket yeni ürünler piyayasa sürse ve daha fazla insanı çekmek için yeni özellikler geliştirse de, beklentinin altında kaldı. Şirketin gelir rakamları resmi açıklamadan önce Selerity adlı bir firma tarafından sızdırıldı. Bu haberin ardından şirketin hisseleri yüzde 26'lık düşüşle bir rekora imza attı.

Twitter'ın aylık aktif kullanıcı sayısı yüzde 18 artışla 302 milyona çıkarken, bu rakam bir önceki çeyrekte yüzde 20 olmuştu. Şirketin geliri yüzde 74 artışla 436 milyon dolar oldu. Ancak Bloomberg anketine katılan analistlerin ortalama tahmini 456.2 milyon dolar olmuştu. 

CEO Dick Costolo, ürün ve mühendis ekiplerini yeni yöneticilerle destekleyerek, yeniliklerin hızını artırmaya ve Twitter'ın reklam ve sosyal medya portalı olma özelliği noktasındaki şüpheleri gidermeye çalıştı. Pivotal Research Group'un Analisti Brian Wieser'a göre, San Francisco merkezli şirket, yeni açılımların daha fazla kullanıcı ve gelir getirdiğini kanıtlama konusunda baskı altında. 

Wieser ''Yatırımcılara karşı yeni adımların başarılı olacağı mesajını verdiğiniz zaman, bunun gerçekleşmesi yönünde ciddi baskı oluyor. Aksi takdirde Twitter'ın güvenilirliği tartışmaya açılıyor'' diye konuştu.