Advertisement

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti kurma görevinin yüzde 60'lık bloka düşeceğini söyledi.

Koalisyon ihtimalleri tartışılmaya devam ederken, bir açıklama da CHP liderinden geldi. Yeni bir perspektif getirmek, koalisyon tartışmalarının daha sağlıklı bir zemine oturması için ilkelerini belirlediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu "Asıl hükümeti kurma görevi yüzde 60'lık bloka düşüyor. Cumhurbaşkanı kesinlikle anayasal sınırlarına çekilmeli, her şeye maydonoz olmamalı! Koalisyon görüşmelerinde cumhurbaşkanının ön plana çıkması asla kabul edilebilir değil" dedi.

Hukukun üstünlüğünün asla göz ardı edilmemesi gerektiğini kaydeden CHP lideri, 12 Eylül darbe hukukunun tamamen değişmesi gerektiğini söyledi. Yolsuzlukla mücadele için olmazsa olmaz değerlendirmesi yapan CHP lideri, siyasi partiler yasasının da değişmesi gerektiğini ifade etti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
16 Haziran 2015 Salı, 13:04 Misafir blok dediğiniz 25+17+13=55 ediyor,o 55'ide bir aya getirebilirsen getir,yani 55>41 olmuyor.
15 Haziran 2015 Pazartesi, 12:33 Misafir hala aynı taahhütler biz bunları ezberledik artık icraat önemli cumhurbaşkanının ne yapacağı değil sizler görev verilene kadar koalisyon çatısını belirleseniz ve ülkemiz vakit kaybetmese daha iyi olmaz mı?sizde beklentimiz sadece ve sadece adil olarak ortaklık yapıp daha önceki dönemlerde ayyuka çıkan söylentilerin yeni dönemde çıkmasını engellemeniz.temiz tertemiz bir yönetim olsun...