Advertisement

Euro Grubu Başkanı Jeroen Dijsselbloem, uluslararası kreditörlerin Yunanistan'ın teklifi konusundaki kararı muhtemelen bugün vereceğini söyledi.

Reuters'a konuşan kaynaklar, Uluslarararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi ve Dijsselbloem'in bugün TSİ 14:00'te bir araya geleceğini aktardı.

Hague'da konuşan Hollanda Maliye Bakanı Dijsselbloem, Yunanistan'ın teklifini değerlendirme için gönderdiğini söyledi.

Yunanistan’ın Alexis Tsipras liderliğindeki hükümeti, ülkenin euroda kalabilmesini sağlamak amacıyla kreditör taleplerinin çoğunu karşılayan bir teklifi Perşembe gecesi sunmuştu. Yunanistan teklifinde, reform ve harcama kesintileri karşılığında kreditörlerden 3 yıllık ve 53.5 milyar euroluk (59.2 milyar dolar) bir kurtarma kredisi istedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
10 Temmuz 2015 Cuma, 13:06 Misafir Keditörlerin Yunanistanın borcunborcunun sürdürelemeyeceği sebebiyle olumsuz karar vermesi durumunda kademeli bir şekilde avrupa borsaları(Dax, Cac vd.) bugünkü seviyelerine nazaran % 10 yakın gerileme gösteregösterebilir diye tahmin ediyorum. €/$ ve € rasyolu diğer paritelerde de ciddi değişimler g