Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Digiturk'ün Katarlı beIN MEDIA GROUP'a satışını doğruladı.

beIN MEDIA GROUP, Çukurova Grubu ile Providence Equity Partners tarafından kontrol edilen fonlara ait olan ve Digiturk markası altında faaliyet gösteren Türk Pay-TV platform grubunun holding şirketi DP Acquisitions B.V.'yi satın almak için nihai sözleşme imzalandığına yönelik açıklama yapmıştı. Açıklamada, satın almanın tamamlanmasının, gelecek aylarda gerçekleşmesi beklenen idari onaylar da dahil, çeşitli şartların yerine getirilmesine bağlı olduğu belirtilmişti.

Çukurova Grubu'nun Digiturk'teki ortaklığına ilişkin yönetim haklarını mayıs 2013'ten itibaren elinde bulunduran TMSF, söz konusu açıklamayı doğruladı.

beIN MEDIA GROUP Üst Yöneticisi (CEO) Nasser Al-Khelaifi de satın alma işlemine ilişkin yaptığı açıklamada Digiturk'ün satın alınmasının, yüksek büyüme potansiyeli olan ve gelişmiş piyasalarda küresel yayılma hedeflerine ulaşmaları ve yüksek kaliteli yayın deneyimi sağlamaya ilişkin bağlılığıkları açısından çok önemli bir adım teşkil ettiğini kaydetti.

Al-Khelaifi açıklamasında, "Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi (MENA) ile olan komşuluğu ve Asya'daki bizim için önemli piyasaylara olan yakınlığı da göz önüne alındığında, Türk piyasasına girişimiz beIN MEDIA GROUP açısından doğal bir adımdır. Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türk Pay-TV ve spor piyasasının heyecan verici dinamiklerini daha da geliştirmeyi iple çekiyoruz" ifadelerine yer verdi.

AA