Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 20 Temmuz Pazartesi

1- Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. yıl dönümü

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı" münasebetiyle düzenlenecek tören ve etkinliklere katılmak için gideceği KKTC'de resmi törenle karşılanacak, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüşecek ve ortak açıklama yapacak.

- Lefkoşa'daki Atatürk Anıtına çelenk koyacak ve anıt özel defterini imzalayacak Erdoğan, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliğini ziyaret edecek, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda geçit törenini izleyecek.

(Lefkoşa/14.30/16.00/16.20/17.00)

2- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ile görüşecek.

(Lefkoşa/15.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığını ziyaret edecek, ​KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu tarafından Girne'de verilecek öğle yemeğine katılacak.

- Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edilecek Arınç, Başbakan Kalyoncu ile görüşecek, Lefkoşa Atatürk Anıtındaki ve ​Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'ndaki törenlere katılacak, Akıncı tarafından verilecek resepsiyona iştirak edecek.

(Girne/11.30/12.30 Lefkoşa/14.30-20.30)

2- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "4. Uluslararası Agro-Geoinformatics 2015 Konferansı"na katılacak.

(İstanbul/13.15)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

AA