Advertisement

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde gerçekleşen canlı bomba saldırısı ile ilgili açıklamada bulundu. Erdoğan, "Bu vahşeti işleyenleri lanetliyorum" dedi.

Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile yaptığı ortak basın toplantısında Şanlıurfa’daki patlamaya ilişkin “Bugün saat 13:00 sıralarında Şanlıurfa Suruç’ta bir terör eylemi sonucunda 28 vatandaşımızın ölümü ve ciddi sayıda yaralıların oluşu bizleri teessüre boğmuştur. Bu vahşeti işleyenleri şahsım adına lanetleyip kınıyorum” dedi ve Bakanların bölgeye hareket ettiğini, Başbakan’ın da gelişmeleri takip ettiğini ekledi.

Erdoğan ayrıca, “Terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir. Terörün dini dili ırkı vatanı yoktur. Teröre karşı uluslararası mücadele verilmesi gerektiğini ifade ettik ediyoruz. Terör insanlığın huzuruna kasteden bir olaylar silsilesidir. İnsanlığın mutluluğuna kasteden bir olaylar silsilesidir. Buna karşı da mücadeleyi dünyanın her yerinde hep birlikte vermeye mecburuz. Ben bir kez daha kınıyor ve bu terör eyleminde ölen 28 vatandaşımızın ailesine baş sağlığı diliyor; milletimizin başı sağ olsun diyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bununla ilgili de zaten başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere bütün görevli arkadaşlarımız en sıcak şekilde ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar, gösterecekler" ifadelerini ekledi.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
20 Temmuz 2015 Pazartesi, 21:31 Misafir Iyi