Advertisement
EKONOMİK VERİLER VE GÜNDEM ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 21 Temmuz Salı

1- CHP Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplanacak.

(Ankara/12.00)

2- Suruç'taki terör saldırısı

- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, polisevinde basın toplantısı düzenleyerek, Suruç'taki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

(Şanlıurfa/09.15)

- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Suruç ilçesindeki terör saldırısıyla ilgili Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle gerçekleştireceği toplantının ardından basın açıklaması yapacak.

(Diyarbakır/11.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Kolisyon görüşmeleri

- AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun CHP ile yürütülecek koalisyon görüşmeleri çerçevesinde görevlendirdiği Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, bir araya gelecek.

(Ankara/11.00)

2- HDP Merkez Yürütme Kurulu, Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ başkanlığında, Suruç'taki terör saldırısı gündemiyle olağanüstü toplanıyor.

(Ankara/09.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

4- Mısır'da eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, "Katar adına casusluk" yaptığı gerekçesiyle yargılandığı davanın duruşması takip edilecek.

(Kahire )

EKONOMİ

1- TÜİK, haziran ayına ilişkin yurt dışı üretici fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

AA