Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Artık, AKP ile CHP zamana oynamayı bırakmalı, top çevirmeyi terk etmeli, derhal ve çok acil koalisyonu kurup Türkiye'nin önünü açmalıdır" değerlendirmesinde bulundu.

MHP Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Devlet Bahçeli, sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Değerlendirmelerine "Hayırlı akşamlar" ifadesiyle başlayan Bahçeli, bu akşam tüm ön yargılardan arınarak, tüm siyasi ve ideolojik aidiyetleri beklemeye alarak düşünülmesini ve ülkenin halinin göz önüne getirilmesini istedi.

"Türkiye'nin bağrı ateşe veriliyor, milletin tarihi hakları kundaklanıyor, vatan evlatları şehit ediliyor, susalım, duralım mı?" diye soran Bahçeli, "Kuzum, oğlum, yavrum, yiğidim, şehidim" seslerinin Anadolu'nun her ocağından volkan gibi patladığını, her hanesinden sel gibi yayıldığını, feryatların yüreklere taş gibi oturduğunu, gözyaşlarının sağanak gibi yağdığını, analar, babalar ve yavruların inim inim inlediğini belirterek, "Yarabbi sabır ver" ifadesini kullandı.

Her bir şehidin insanın içini burkan ayrı bir hikayesi bulunduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli, hepsinin vatan için canını ortaya koyduğuna ve gencecik yaşta Hakk'a yürüdüğünü kaydetti.

İki gün evvel Pozantı Emniyet Müdürlüğü'ne saldıran hainlerin polis memurları Serdar Kazar ve İsa İpek'i şehit ettiklerini anımsatan Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bir kez daha yandık. 30 Temmuz'da Piyade Teğmen İbrahim Tanrıverdi, Piyade Onbaşı Hamza Yıldırım, Piyade Er Ömer Kağan Kandemir teröristlerce şehit edildi. Bugün, Jandarma Uzman Çavuş Ali Gökçe Kars'ın Kağızman ilçesinde, teröristlerin döşediği mayına basarak şehit oldu. Ve bir kez daha kahrolduk. Kan tutkunu alçaklar Kars'ta, emeğiyle hayatını kazanan bir demiryolu işçimizi katlettiler, yolları kestiler, araçları yaktılar, polislerimizi kaçırdılar. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin, ailelerinin ve hepimizin başı sağ olsun diyorum."

"Türkiye ölüme yatırılıyor"

Terörün simsiyah alçı gibi her tarafı sardığını, hainlerin suç ve günah dosyasının kabardıkça kabardığını aktaran Bahçeli, açıklamasına şöyle devam etti:

"Daha vahimi ise Türkiye ölüme yatırılıyor. Tam da bu sırada, uzun bir sessizlik dönemine gömülen sözde akillerden arızalı ve defolu bir grup yüzsüzce, arsızca devreye giriyor.

Uzun bir süre önce sormuştum, bu 63'lükler, bu 12 kötü adam nerededir, niçin konuşmazlar, niçin fikir ve görüş paylaşmazlar diye. Bugünkü ihanet gösterisine 25 kişinin çağrılıp, 10'nun katıldığı ve 20'sinin de imza verdiği sözde akil azınlığa anlaşılan PKK'dan emir geldi. HDP'nin kirli tebligatı, Kandil'in kanlı ihbarnamesi, İmralı'nın küflü davetiyle toplanan bir avuç ucube akil millete adeta rest çekti. İktidarın içine yuvalanmış işbirlikçi çeteler sayıları 63'den 20'ye inmiş akıl tutulmasıyla malum şahısları görülen o ki harekete geçirmiş. Şu pişkinliğe bakın, derhal silahlar susmalıymış, mutlak çatışmasızlık olmalı, taraflar arasında diyalog kurulmalıymış. Ah akılsızlar ah!. Budanan akil korosunun geride kalan tortuları, toplumda barış fikrinin demlenmesi için çaba göstermişler, sorumluluk almışlar. Hayret! Kendilerine akil diyen, gerçekte de sakil ve çakıl akıllı olan bu güruh, Türkiye Cumhuriyeti ile PKK'yı iki eşit taraf olarak lanse ediyor. Bu utanmazların sözcüsü olan Türk ve Türkiye düşmanı olan şahıs, ne şehitleri ağzına alıyor, ne terörü kınıyor, ne de vatan diyor."

"PKK'ya teslim olun, ülke ve milletten vazgeçin, kısaca yaşamayın, nefes almayın, tarihi emanet ve sorumlulukları yok sayın" denilmek istendiğini savunan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bugün 20 meczup imza atmış, 78 milyon Türk vatandaşı 20 PKK hafiye ve hayranını affetmeyecek, işbirlikçilerini aklından da çıkarmayacaktır. Hissizlik ve hiçlik verkaçıyla Türkiye'ye çalım atmaya teşebbüs edenler elbette milli vicdanlarda öğütülecek, yalancı fecirlerinde boğulacaklardır. HDP ve PKK'ya tercümanlık görevine gönüllü yazılan köksüz aydınlara, kıblesiz liberallere, yersiz, yurtsuz yazar ve gazetecilere yeter diyelim. Kalbi vatan için çarpmayan, vicdanı bu ülkenin geleceğine hizmet etmeyen satılık kalem ve düşünce sefilleriyle ortak bir istikbalimiz olamaz. Terör saldırıları dayanılmaz hal almışken PKK severliği elden bırakmayanlara akil değil, kireçlenmiş ve küllenmiş zihniyet denir."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, AKP ve CHP'ye şu önerilerde bulundu:

"Artık, AKP ile CHP zamana oynamayı bırakmalı, top çevirmeyi terk etmeli, derhal ve çok acil koalisyonu kurup Türkiye'nin önünü açmalıdır. Buhrandan buhrana yuvarlanmamızın, huzur ve sükunet bulamayışımızın derinlik ve genişlik kazandığı bu şartlarda kimse ipe un sermemelidir. AKP ve CHP'ye diyorum, oyalanmayın, savsaklamayın, buyurun hükümeti kurun ve terörün kökünü kazıyana kadar da mücadele edin."

AA